• BIST 107.202
  • Altın 145,447
  • Dolar 3,5161
  • Euro 4,1312
  • Adana : 26 °C
  • İzmir : 26 °C
  • Ankara : 19 °C

Altın Koza'da Kısa Film Yarışmalarının Sonuçları Açıklandı!

20.09.2013 15:24
Altın Kozada Kısa Film Yarışmalarının Sonuçları Açıklandı!
Altın Koza'da Kısa Film Yarışmalarının Sonuçları Açıklandı

20. Altın Koza Film Yarışması'nda Ulusal Öğrenci Filmleri ve Uluslararası Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Festivalin ayrılmaz bir parçası olan ve birçok genç yönetmeni sanat dünyasına kazandıran Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da dört ayrı kategoride gerçekleştirildi.

Ahmet Hızarcı, Necla Algan ve Tankut Kılınç'ın ön jüri üyeliğini yaptığı; Belma Baş, Yekta Kopan, Göksel Gülensoy, Nermin Er ve Serkan Ercan'ın ödülleri belirlediği yarışmada dağılım şöyle gerçekleşti:

En iyi kurmaca: Eksik (Yönetmen Eren Çukurluöz-Umut Subaşı-9 Eylül Üniversitesi)

En iyi belgesel: Meğer (Yönetmen Uğur Egemen İres-Anadolu Üniversitesi)

En iyi canlandırma: Leke (Yönetmen Güven Şahinkanat-Anadolu Üniversitesi)

En iyi deneysel: Ayakkabı (Yönetmen Musab Tekin-Marmara Üniversitesi)

Belgesel jüri özel ödülü: Gecekondu Mahallesi (Yönetmen Emrah Kılıç-Marmara Üniversitesi)

Her dört dalda ayrı ayrı, en iyi seçilen filme 7 bin 500 TL ödülün verildiği yarışmada, öğrenciler her yıl olduğu gibi bu yıl da festivalde konuk edilerek, film gösterimlerine katıldı.

ULUSLARARASI AKDENİZ ÜLKELERİ KISA FİLM YARIŞMASI

Türkiye'nin de içinde yer aldığı Akdeniz havzası ülkeleri, sinema sanatının önemli yönetmenlerinin yetiştiği topraklar olarak biliniyor. Altın Koza Film Festivali, hem bu zenginliğe yeni değerlerler kazandırmak, hem genç yönetmenler arasındaki dostluğu pekiştirmek, hem Adana şehrini uluslararası sanat platformuna taşımak ve hem de kısa film üreten yönetmenlere destek olmak amacıyla 2008 yılından bu yana aralıksız olarak bu alana özel bir önem veriyor.

Bu yıl da Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya, Malta, Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan, Türkiye, Kıbrıs, Suriye, Lübnan, İsrail, Ürdün, Filistin, Mısır, Tunus, Libya, Fas, Cezayir gibi ülkelerden onlarca film festivale başvurdu. 0n Eric ledune, Sırbistan'dan Miroljub Vuckovic ve Türkiye'den Sevin Okyay'ın görev aldığı seçici kurul, tüm filmleri izleyerek ödül dağılımını şu şekilde gerçekleştirdi. Her dört dalda en iyi seçilen film 10 bin TL ile ödüllendirilmekte.

Haber: Altın Koza'da Kısa Film Yarışmalarının Sonuçları Açıklandı

En iyi kurmaca : Küçük Sevgili (Yönetmen Igor Mirkovic-Hırvatistan)

En iyi belgesel: Günaydın Direniş (Yönetmen-Adrian Orr-İspanya)

En iyi canlandırma: Tornitan (Yönetmen-Ayce Kartal-Türkiye)

En iyi deneysel: Shunpo (Yönetmen Steven Briand-Fransa)

Kurmaca jüri özel ödülü: Boşluk (Yönetmen-Onur Güler-Türkiye)

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Tutuklanan savcının ev ve ofisinden 22 tabanca çıktı21 Temmuz 2016 Perşembe 16:26
  • Fidan Erdoğan'a neden bilgi vermedi21 Temmuz 2016 Perşembe 12:52
  • Bayrak satışı patladı21 Temmuz 2016 Perşembe 09:56
  • Bu vatan Astsubay Ömer Halisdemir'e minnettar20 Temmuz 2016 Çarşamba 12:05
  • İlk tutuklama Şırnak'ta16 Temmuz 2016 Cumartesi 17:10
  • Uludere'de sokağa çıkma yasağı13 Temmuz 2016 Çarşamba 11:06
  • Şemdinli’de hain tuzak: 4 şehit10 Temmuz 2016 Pazar 14:26
  • Giresun'da helikopter düştü!05 Temmuz 2016 Salı 18:54
  • Zehra Çilingiroğlu tatile çıktı05 Temmuz 2016 Salı 15:14
  • Tunceli- Elazığ karayolunda askerlere bombalı saldırı04 Temmuz 2016 Pazartesi 12:26
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Adana Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Haber Yazılımı: CM Bilişim