• BIST 106.843
 • Altın 142,630
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209
 • Adana : 27 °C
 • İzmir : 25 °C
 • Ankara : 21 °C

Sayın Valim, Sayın Emniyet Müdürüm,

26.02.2013 14:59
Sayın Valim, Sayın Emniyet Müdürüm,
İşte biz buyuz, vatanı için, devleti için çalışır ve sadece ödülümüzü Allah'tan CC. bekleriz.

Sayın Valim, Sayın Emniyet Müdürüm,

 

        İşte biz buyuz, vatanı için, devleti için çalışır ve sadece ödülümüzü Allah'tan CC. bekleriz. Aşağıdaki gibi proje ve önerilerimizi devletimize gönderir, aldığımız olumlu olumsuz cevapları da arşivleriz.

       Adana’daki entrikalarla işimizde olmaz. Biz çözüm odaklı insanlarız, entrikalar, rüşvetler, avantalar, hortumlamalar bizim semtimize bile uğramaz. Bu işlerle meşgul olan insanlar her zaman bizim aleyhimizde ve hasmımız oldular. Hiç biri, tek bir gün bizim için iyi şeyler yazamadılar.

        Lütfen, istirham ediyorum, biz devletin her makamının kölesi olacak kadar çok seven insanlarız, şimdilerde sizi savunan veya size yaranmaya çalışanları dikkatle inceleyiniz. Bu insanların, bir insana iyi demesi bile, “iyi insan” için zulümdür.

Arz ederim. 

Savunma Sanayi.!

18 Ocak 2013 Cuma

Saygıdeğer Başbakanım,                                           16.01.2013

 Recep Tayyip ERDOĞAN,

Konu : Türk Savunma Sanayinin geliştirilmesi,

Konuya ait ilgili Bakanlıklar :

Milli savunma Bakanlığı,

Dışişleri Bakanlığı,

Genel Kurmay Başkanlığı, 

              Bu proje, Türk Savunma Sanayinin yurt dışı satışlarını artırarak, yeni üretimlere ve yeni teknolojilere zemin hazırlamak adına tasarlanmıştır.

              Yüzde yüz yerli üretim olan devlet teşekkülleri, yarı özel ve tamamen özel şirketler için, üretimi ülkemizde yapılan tabanca, av tüfeği dahil, tüm silah sanayi ve savunma sanayine yönelik üretimler bir katalogda toplanmalıdır.

             Sarsılmaz, Havelsan, Aselsan, Roketsan, FNSS gibi büyük firmaların yanında, savunma sanayine yan sanayi üretimi yapan firmaların ürünleri de bu katalogda yer almalıdır.

            Hazırlanan bu detaylı katalog, Milli Savunma Bakanlığımızca onaylanmalı ve Dışişleri Bakanlığımıza bağlı tüm elçiliklerimiz ve konsolosluklarımız aracılığı ile, ilgili ülkelerdeki Milli savunma Bakanlıklarına dağıtılmalıdır.

             Bu çalışmanın sonuca ulaşması için, Elçilerimiz, Konsoloslarımız ve Askeri ataşelerimiz koordinasyonlu bir şekilde gayret göstermelidir. Özellikle, Afrika ülkeleri ve 3.dünya ülkelerinde bu gayretli organizasyon mutlaka sonuç verecektir.

            Bu projenin takibi, varsa “Savunma Sanayi Birliği”, yoksa bu şekilde bir birlik kurulmalı ve satış raporlarını sivil irade takip etmelidir.

            Bu projeye sahip çıkılır ve kurumlar birbiri ile koordineli çalışırsa, Türk Savunma Sanayinin gelişme hızı, devletimizi ve milletimizi memnun edecek seviyelerde gelişecektir.

 

                Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan Gelen Cevap                                                   Sayın Mustafa Naim YALÇINEL, 

4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun çerçevesinde 18 Ocak 2013 tarihli ve 45750 sayılı bilgi edinme talebiniz BİMER sistemi üzerinden Müsteşarlığımıza ulaşmıştır. 

Öncelikle, bir vatandaş olarak Müsteşarlığımızın üzerinde titizlikle çalışmakta olduğu ve ülkemiz için kritik öneme haiz bir konuda gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür etmek isteriz.

İlgi başvurunuz kapsamındaki önerilerinizden, ilki, milli üretim imkanlarının bilinir hale getirilmesi, ikincisi bu üretim imkanlarının konunun tarafı kurumların koordinasyonu ile yurtdışı ihracata dönüştürülmesi, üçüncüsü ise ortaya çıkan performansın sivil makamlar tarafından takip edilerek gerekli düzeltmelerin yapılması olduğu anlaşılmaktadır. Önerilerinize ilişkin Müsteşarlığımız faaliyetleri aşağıda verilmektedir.

Türk Savunma Sanayii Ürünleri ve birinci katman üreticilerini içeren Türk Savunma Sanayii Ürünleri Kataloğu Müsteşarlığımızca hazırlanmıştır. Bu katalog, yabancı ülkelerdeki Türk ateşeliklerine yurt içindeki yabancı ateşeliklere, yurdumuzu ziyaret eden yabancı heyetlere, yurt dışındaki savunma tedariği kuruluşlarına ve savunma alanında faaliyette bulunan yerli ve yabancı firmalara sunulmakta olup aynı zamanda, kurumumuzun web sitesinde Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç ayrı dilde http://isbirligi.ssm.gov.tr/Sayfalar/Raporlar.aspx) yayınlanmaktadır. Bunun ötesinde Ekonomi Bakanlığı ve Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği koordinasyonu ile, daha geniş bir Savunma Sanayicileri envanteri oluşturma faaliyetleri halihazırda sürdürülmektedir.

Genelkurmay Başkanlığımızca yürütülen Askeri İşbirliği faaliyetleri, Milli Savunma Bakanlığı ve Müsteşarlığımızca yürütülen Savunma Sanayii İşbirliği faaliyetleri, Ekonomi Bakanlığımız tarafından yürütülen ülkeler arası ticari işbirliği faaliyetleri Dışişleri Bakanlığımızla ve birbirleri içinde koordineli olarak yürütülmektedir. 

Diğer taraftan, ulaşılan ihracat rakamları ilgili kurumlar tarafından sürekli takip edilerek değerlendirilmekte ve savunma ihracatının artırmak amacıyla ilave tedbirler alınmaktadır. Halihazırda 1.2 milyar dolara ulaşmış bulunan savunma ve havacılık sanayi ürünleri ihracatı için 2016 hedefi 2 milyar ABD doları olarak belirlenmiştir. Söz konusu hedef 2023 yılı için 25 milyar dolar olarak tespit edilmiştir. 

“Kanunda ve Bu Yönetmelikte belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde erişilen bilgi ve belgeler ticari amaçla çoğaltılamaz, kullanılamaz, erişim sağlayan kurum ve kuruluştan izin alınmaksızın yayınlanamaz. Bu madde hükmüne aykırı olarak erişilen bilgi veya belgeleri ticari amaçla çoğaltanlar, kullananlar veya yayınlayanlar hakkında cezai ve hukuki sorumluluğa ilişkin hükümler uygulanır.”

 

Bilgilerini rica ederim.

 

 

Kurumsal İletişim Müdürlüğü(KİM)

Savunma Sanayii Müsteşarlığı

İnönü Bulvarı, Kirazlıdere Mevkii, Süleyman Emin Caddesi 6/7 06100 Bahçelievler

Ankara / TÜRKİYE

+90.312.4119000 Tel
+90.312.4119389 Faks

kim@ssm.gov.tr

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Asım yıldız
03 Mart 2013 Pazar 15:22
Vatani görev verimliliği düşürmesin.
Sayın Yalçınel bu önerilerinizi önce okuyucularla paylaşıp gelen katkılarla beraber tekrar inceleyerek son şeklini verip gerekli yerlere öyle iletseniz bence çok daha faydalı olur. Örneğin benim bu konuda düşüncem, bu tür yüksek teknoloji ve yüksek bilgi gereken projelerde görev alan kişilerin askerlik hizmetinden muaf tutulmalıdır. Çünkü bir mühendis projesine ara verip 10 ay gibi bir süreyi askerde garsonluk yaparak geçirir ise aklındaki bilgilerin en az yarısı silinir. Böylece toplam verimlilik düşmüş olur. Benim bu konuda katkım bu şekildedir.
adanalı
27 Şubat 2013 Çarşamba 12:18
Yolunuz kutlu bir yol, bahtınız açık olsun
Şu adanada size kötü laf söyleyecek şerefli bir adam çıkmaz. bu emeklerinize ancak ve ancak şerefsiz haysiyetsizler karşı çıkar çamur atmak ister, maalesef adanada bu dediğim düşüklerden beş on tane ya çıkar ya çıkmaz
ADANALI
27 Şubat 2013 Çarşamba 10:11
TEBRİKLER
Naim bey sizi ve projelerinize emek verenleri tebrik ediyorum.
Diğer Haberler
 • Necati Şaşmaz da Taksim'de demokrasi nöbetinde21 Temmuz 2016 Perşembe 10:05
 • Adana darbeye karşı tek yumruk oldu21 Temmuz 2016 Perşembe 06:00
 • Büyükşehir projelerine ÇÜ’den teknik destek20 Temmuz 2016 Çarşamba 15:27
 • Adana Demirspor'da toplu imza20 Temmuz 2016 Çarşamba 15:24
 • Demokrasi darbeyi yener ve önler20 Temmuz 2016 Çarşamba 09:31
 • Darbe şehidi polis memuru toprağa verildi19 Temmuz 2016 Salı 20:00
 • 4 pilot adliyeye sevk edildi16 Temmuz 2016 Cumartesi 15:11
 • Halk, darbe girişimindeki askerleri polise teslim ediyor16 Temmuz 2016 Cumartesi 02:16
 • Bahçeli'den Hükümete tam destek16 Temmuz 2016 Cumartesi 01:05
 • Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tazminat ödeyecek14 Temmuz 2016 Perşembe 19:00
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Adana Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Yazılımı: CM Bilişim