• BIST 106.919
 • Altın 140,862
 • Dolar 3,5378
 • Euro 4,0661
 • Adana : 34 °C
 • İzmir : 32 °C
 • Ankara : 28 °C

Şifalı Bitki Karışımı

31.01.2013 10:33
Şifalı Bitki Karışımı
Şeker Hastalarını yakından ilgilendiren ŞİFALI BİTKİ KARIŞIMI............

         Konya Selçuk Üniversitesinde üretilen bitkisel ürün, şeker hastalarına faydalı olacağı tavsiye edilmiştir.

         BVT MENGUSU, şehrimizde ;

 • Karataş cad. Devlet Hastanesi ACİL girişi karşısı Sorguç eczanesi
 • Turgut Özal Cad. Mahfesığmaz/ Adana Ozan Eczanesi
 • Hastaneler Kavşağı Yapı Kredi Banka Arkası Sümer Sağlık Ocağı Yanı Gülaçtı Eczanesi
  79112 Sk 6/ATRAdanaMahfesığmaz
   

Bulunmaktadır.

 ÜRÜN HAKKINDA TÜM BİLGİLER ;

BVT MENGÜSU

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF.DR.AHMET LEVENT BAŞ (FARMAKOLOJİ VE TOSİKOLOJİ ANABİLİM DALI ) BAŞKANLIĞINDA Kİ EKİP İLE ÜNİVERSİTE BÜNYESİNDE YAPILAN 5 YILLIK LABORATUVAR ÇALIŞMALARI VE 2 YIL HAYVAN DENEYLERİ/GÖNÜLLÜ DENEKLER ÜZERİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUCUNDA ALINAN BAŞARILI NETİCELER ÜZERİNE ‘’BVT MENGÜSU’’ İÇECEĞİ ÜRETİLMİŞTİR.

İÇERİĞİNDE; ZEYTİN YAPRAĞI, ACI BADEM, CEVİZ YAPRAĞI, TERMİYE, KARADUT YAPRAĞI, MURT YAPRAĞI, KEKİK, ADA ÇAYI, ÇEMEN OTU VE ISIRGAN OTU BULUNAN ‘’BVT MENGÜSU’’ NUN ŞEKER HASTALIĞI TEDAVİSİNDE FAYDALARI BELİRTİLMİŞTİR.

TUBİTAK VB KURUMLARCA DESTEKLENEN PROJELERDEN ELDE EDİLEN VERİLER IŞIĞINDA ÜRETİLEN BVT MENGÜSU, ŞEKER KONTROLÜNE EK OLARAK TRİGLİSERİD, KOLESTEROL VE HDL/LDL KONTROLÜ SAĞLAYAN, KARDİYOVASKÜLER SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE DESTEK OLAN, İÇERDİĞİ DOĞAL BİTKİ ÖZLERİ SAYESİNDE VÜCUT DİRENCİNİ ARTIRAN VE   SİSTEMİNİ DESTEKLEYEN BİR ÜRÜNDÜR.

1 LİTRELİK ŞİŞELERDE SIVI HALDE SATIŞA SUNULAN, HİÇBİR KİMYASAL KULLANILMAYAN, %100 BİTKİSEL ÜRÜNÜMÜZ ‘’BVT MENGÜSU’’, DİYABET, KOLESTEROL, TRIGLİSERİD, KARDİYOVASKÜLER PROBLEMİ OLANLAR, AİLESİNDE ŞEKER HASTALIĞI OLUPTA GENETİK OLARAK RİSK TAŞIYANLAR VE HİÇBİR SAĞLIK PROBLEMİ OLMAYIP SAĞLIĞINI KORUMAK İSTEYEN HERKES TARAFINDAN GÖNÜL RAHATLIĞI İLE KULLANILABİLECEKTİR.

-- DİYABET NEDİR VE BVT MENGÜSU’NUN ETKİLERİ NELERDİR?

-- İÇERİĞİNDE KULLANILAN BİTKİLER

-- BVT MENGÜSU'nun KULLANIMI

 

 

DİYABET NEDİR VE BVT MENGÜSU’NUN ETKİLERİ NELERDİR?

 

 

Diyabetes Mellitus (DM), birçok nedene bağlı olarak meydana gelebilen, insülin salınımı, insülinin etkisi yada her ikisinin eksikliği nedeniyle; karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasının bozulması sonucu kronik hiperglisemi ile karakterize bir metabolik bozukluktur.

Tüm dünyada yaygın olan bir sağlık problemidir. Avrupa da nüfusun yaklaşık % 1-2’si diyabetlidir. USA’da bu oran % 3-8’dir. Dünyadaki prevalansı yaklaşık 100 milyon iken gelecek 10–15 yılda bu sayının ikiye katlanacağı tahmin edilmektedir.

Hastalığın primer belirtisi, glikozüri, polidipsi ve poliüri ile seyreden hiperglisemidir.

Diyabet, insülin bağımlı (IDDM) olan tip I diyabet ve insülin bağımlı olmayan (NIDDM) tip II diyabet olarak farklı şekillerde görülebilmektedir. Tip I diyabet otoimmun bir hastalıktır ve insülinin salınamadığı diyabet şekli olarak bilinirken, tip II diyabet pankreasın β hücrelerinin yetmezliğine ve insülinin hedef aldığı karaciğer, kas ve yağ doku gibi dokulardaki reseptör direncine ya da insülin duyarlılığının azalmasına bağlı olarak gelişir. Diyabetin en yaygın formu yetişkin diyabeti olarak da bilinen tip II diyabettir.

Diyabette glikoz seviyesi kanda kronik bir şekilde yüksek seyreder ve kan insulin seviyesi, tip II diyabetin başlangıcında yüksek, ileri aşamadaki tip II diyabette ve ayrıca tip I diyabette düşük seviyelerdedir. Hiperglisemi, insülin salınımının ve etkisinin bozulmasında tek başına etkili olabilmektedir, bu durum glikoz toksisitesi olarak da ifadelendirilmektedir.

Diyetin düzenlenmesi, oral hipoglisemiklerin kullanımı ve insulin gibi NIDDM tedavisinde günümüzde kullanılan terapötik uygulamalar; kendi başlarına sınırlı bir etkiye sahiptirler. Birçok doğal ürün ve bitkisel ilaç uygulamaları diyabetin tedavisi için önerilmektedir. Dünyada 800’den fazla bitkinin diyabet tedavisinde faydalı olduğu bildirilmektedir.

Günümüz tıbbında geleneksel sistemlere, özellikle bitkisel ilaçlarla tedaviye ilgi giderek artmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) 2000 yılındaki raporunda, Avrupa, Avustralya ve Kuzey Amerika’da yaşayan insanların yaklaşık %50’sinin alternatif-destekleyici tedavi metotlarından birini kullandıklarını ve bu metotlar içinde en çok kullanılanın da bitkisel ilaçlar olduğunu açıklanmıştır.

Tip II diyabetik insan ve hayvanlarda bazı bitkisel özütlerin hipoglisemik etkileri gösterilmiştir. Olea europea L. (zeytin yaprağı), Amygdalus communis var. Amara (acı badem), Juglandis folium (ceviz yaprağı), Lupinus albus (termiye), Morinigri folium (karadut yaprağı), Myrti folium (murt yaprağı), Origanum vulgare (kekik), Salvia triloba (adaçayı), Foenugraeci semen (çemen otu), Urtica herba (ısırgan otu) gibi bitkilerin de tip II diyabet tedavisi için faydaları belirtilmiştir. Bitkilerden sağlanan ürünler glikoz metabolizmasını geliştirebilir ve diyabete etkileri hipoglisemik etki şeklinde olabileceği gibi, aynı zamanda lipid metabolizmasını ve antioksidan durumu iyileştirme şeklinde de olabilir.

Bitkisel ürünlerin total (yaprak, gövde, kök vb) kullanımları ile ortaya çıkması muhtemel istenmeyen etkilerin minimize edilmesi amacı ile BVT MengüsuTM ‘nun farmasötik yapısı sıvı olarak dizayn edilmiştir. Sıvı formülasyonların katı farmasötik formdaki droglara göre en önemli avantajlarından birisi etken maddenin daha kısa sürede etkisini gösterebilmesidir. Ayrıca gerektiğinde bireysel doz düzeyinin ayarlanabilir olması da önemli bir üstünlüktür.

BVT MengüsuTM ‘nun bileşime giren bitkilerin etken madde gurupları özel yöntemlerle izole edilerek liyofiliasyon yöntemleri ile konsantre edilmiş ve belirli oranlarda bir araya getirilmiştir. Bu esnada kullanılan bitkilerin rahatsız edici tad ve kokuları maskelenerek kullanım kolaylığı oluşturulmuştur. Uygulanan bu yöntem ile bitkilerin bileşimlerinde yer alan ancak amaçlanan faydanın ortaya çıkmasında katkısı olmadığı gibi muhtemel yan etkileri ve hastanın rutinde kullanmak zorunda olduğu diğer ilaçlarla etkileşim ihtimali olan kimyasalların alımı önlenmiştir. Bu durumun pratikteki diğer bir katkısı ise birden çok bitkinin kullanıldığı durumlarda farklı bitkilerden köken alan kimyasalların kendi arasında oluşturabileceği muhtemel etkisizleştirme (antagonizma) ihtimalinin azaltılmış olmasıdır.

 

 

BVT MENGÜSU'nun  KULLANIMI

 

 

-Tavsiye edilen günlük alım dozu akşam yatmadan önce 30ml (1 Kapak)

-Takviye edici gıdadır.

-Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız.

-Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.

-İlaç değildir, hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacı ile kullanılamaz.

-Önceden geçirilmiş mide ülseri, sindirim sistemi kanaması yada gastrit   durumlarında kontrollü kullanılmalıdır.

-Emziren ve hamile bayanlar tarafından kullanılması önerilmez.

ŞİFA ALLAH’TANDIR…

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bayramı doğru beslenerek fırsata çevirin03 Temmuz 2016 Pazar 15:57
 • Göz altı morluğunun 7 suçlusu29 Haziran 2016 Çarşamba 10:20
 • Sünnet için en ideal dönem yaz mevsimi23 Haziran 2016 Perşembe 15:59
 • Kadınlara özgü mükemmel ürün! satış sitesi adresi22 Haziran 2016 Çarşamba 14:22
 • Endoskopi nasıl yapılıyor?21 Haziran 2016 Salı 16:40
 • Lipo magnet nerede bulunur? Lipo magnet nerelerde satılır?19 Haziran 2016 Pazar 21:14
 • Gönüllü kan bağışçılarına 'madalya'16 Haziran 2016 Perşembe 13:11
 • Ebeler'den Karalar'a teşekkür11 Haziran 2016 Cumartesi 14:34
 • Bilim insanları bir araya geldi07 Haziran 2016 Salı 16:57
 • Erdoğan Haseki Hastanesi'ne gitti07 Haziran 2016 Salı 13:08
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Adana Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Yazılımı: CM Bilişim