• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209
 • Adana : 26 °C
 • İzmir : 28 °C
 • Ankara : 18 °C

Son il Başkanları Konuşması

15.02.2013 14:28
Son il Başkanları Konuşması
Başbakan, AK Parti il başkanları toplantısında partililere seslendi..

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada muhalefete yüklendi.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları

Yeni anayasa çalışmaları konusunda 100 madde getirdik sadece birkaçında mutabık kalındı. Biz bu masadan kalkmayız. Derdimiz bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. Anayasa çok uzun sürecek bir iş değil. Bakın Libya'ya adamlar 8 ayda anayasa hazırladılar. Biz neden yapamıyoruz?

Tek sebebi şu; AK Parti'nin talebi olan şey kabul edilmesin. Gururla şunu söylebiliriz halkımız AK Parti'yi gönül koltuğuna oturtmuştur. Yeni anayasaya ihtiyacın bu kadar açık olduğu gözükürken bunu heba etmeyiz. Bu millet bu Meclis sivil bir anayasa yapmaya muktedirdir. Biz bunu Meclis'te yapamazsak millete gider sivil Anayasayı milletimize sunarız. 26 maddelik paket zamanında Biz 330 rakamını geçirdiğimiz an millete gittik ve milletimiz yüzde 58 ile bu maddelere evet dediler.

MİLLETİMİZİN İSTEDİĞİ ANAYASAYI YAPACAĞIZ

Biz, halkın takdirine karşı çıkanlarla mücadele ediyoruz. Halktan kaçanlar yine kaçacaklar. Biz geçmişte olduğu gibi milletin takdirinden kaçmayız. Milletimizin istediği anayasayı yapacağız. Bunu yapamazsak elimiz kolumuz bağlı oturmayız.

CHP, 60 anayasasının en ilerici olduğunu söylüyorlar. 50 yıldır bu sorunun temelinde 60 anayasası vardır. Çünkü bir darbe anayasasıdır. 82 anayasası gibi.

1960'ta milletle devletin arasına kalın bir duvar çekilmiştir. 60'a ilerici diyenler, 82 anayasasına karşı çıkamazlar. Şantajla anayasa değişmez diyorlar. Evet biz de bunu diyoruz. Şantajla değişmez diyenlerin, silahla değiştiği zaman ne dediklerini merak ediyorum. Milletten alacağımız güçle yapacağımız sivil anayasa ile CHP'ye nasıl bir millet anayasası yapılacağını göstereceğiz.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

CHP, TÜM DÜNYADA ALAY KONUSU

CHP Genel Başkanı'na Dersim dediğimiz de tarihi bırak bugüne bak diyor. Bu ara eskilere Galile'ye takmış durumda. Bir yandan dünya değişti diyor, bir yandan eskiye takılı kalıyor. CHP bugüne kadar ilk Meclis'in ve Gazi Mustafa Kemal'in hangi mirasına sahip çıktı? Gazi Mustafa Kemal'den, CHP'ye bir tek CHP'nin adı kaldı. Başka bir şey yok. Onun ağırlığını da işte en son Genel Başkan yerle yeksan etti. Sadece Türkiye'de de değil tüm dünyada CHP'yi alay konusu yaptı ve yapmaya devam ediyor

Portekiz'deki yoldaşlarına ekonominin ne kadar kötü gittiğini anlatırken cari açık açıklanıyor. Cari açık %36 oranında geriledi. CHP genel başkanına Portekiz'de gülmüşlerdi. Cari açık açıkladıktan sonra herhalde kahkaha atmışlardır.

Cilvegözünde bir patlama meydan geldi. Herkes itidalli davranırken herkes çalışmasını yaparken, genel başkan ve yardımcıları CHP'liler bunu nasıl bir siyasi ranta çeviririzin derdine düştüler. Hepsi Türkiye'yi suçlamaya başladılar. O kadar ki aracın yönünün Suriye'ye yönelik olduğunu söyleyecek kadar izansızlık yaptılar. Kamera görüntüleri neden yayınlanmıyor dediler. Yayınlandıktan sonra utanmadılar. Ama bunlarda mahcup olacak, kızaracak yüz yok ki!

KILIÇDAROĞLU, BU 2 SORUYA CEVAP VER

Suriye'nin zalim yönetimini neden destekliyorsunuz?
Tutuklu gazeteci, avukat diyerek dünyanın en kanlı terör örgütü ile muhabbetiniz nedir?

Tabii ne zaman üye olacağını merak ediyorum. Herhalde şimdi kuyrakta. Sesi çıkmıyor. Zalim Baas yönetimine ve kanlı terör örgütüne destek veriyor.

SENİN SAVUNDUĞUN AVUKATLAR O ÖRGÜTÜN ELEMANLARI

Destek verdikten sonra ABD elçiliği bombalandı. Senin savunduğun avukatlar o örgütün elemanları. Bunlar çelik kapılar ardından toplantılar yapıyorlar. Güvenlik güçlerimiz içeri girdiği zaman delilleri yakıyorlar.

1940'lardan beri CHP bu milletin anasını ağlatmıştır. CHP tarihinde hiçbir zaman terör örgütüne sahip çıkmamıştır. Bu genel başkan onu da başarmıştır.

BARIŞ İÇİN BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIZ

Biz milletin menfaatlerini her şeyden üstün tutarız. Kayseri'de de konuştum. Eğer ülkenin yararınaysa barış gelecekse biz AK Parti olarak bu bedeli ödemeye hazırız. Şunu herkes bilsin ki; atacağımız adımlar millete rağmen olmaz. Acıyı, gözyaşını gözetiriz.

Hak bildiğimiz yoldan ayrılmayız. BDP'ye ısrarla söyledim. AK Parti olarak biz riski aldık. Siz de alacaksınız. Eğer Kandil'den gelen mesaja bakacaksan sen bu işin altına elini sokmamışsındır.

BDP CESUR DAVRANMAZSA SÜREÇ TIKANIR

BDP, iradeli bir şekilde kendine yol seçmelidir. MHP gibi devam ederse cesur davranmazsa süreç tıkanır.

MHP BÖYLE DEVAM EDERSE, MUHATAP ALMAYACAĞIZ

MHP Genel Başkanı'nın sözlerine cevap vermeyeceğim. Kendisi sanal bir alem oluşturmuş orada yaşıyor. Kardeşliğe ilişkin tek bir cümle söylemiyor. MHP Genel Başkanı böyle konuşmaya devam ederse kendisini muhatap almayacağız.

DİYARBAKIRLI ÇOCUKLARI ÇANAKKALE'YE GÖTÜRDÜK

30 yıllık süreçte herkes bir şeyler söyledi. Ben şimdi çocukların hissiyatını aktaracağım. Genel Merkez Kadın Kolları öncülüğünde Diyarbakır Valiliği ve Çanakkale Valiliği ile ortak bir proje yaptılar. Diyarbakırlı çocuklar Çanakkale'ye götürüldü. Bu çocukların duygu ve düşüncelerini mektuba yazmaları istendi.

Çanakkale ruhunun bizi nasıl kardeş yaptığını göstermesi bakımından önemlidir. Bu çocukların duygularını aktaracağım. Bunlardan bazıları terör örgütü tarafından kandırılmış. Biz bu çocuklara molotof, taş değil; sadece kalem ve bilgisayar veriyoruz.

İşte o mektuplar..

"Sayın başbakanım bizi bu geziye götürdüğün için teşekkür ediyorum. İlk kez uçağa biniyorum.  Diyarbakır'da kan akmazsın. Lütfen bu sorunları çözün. Öbür arkadaşlarımızı da Çanakkle'ye götürün.

Ben Çanakkale'yi çok sevdim. Vapura ve uçağa ilk kez bindim. Heyecanlıydım. İlk kez deniz gördüm. Girmek istedim, ama çok soğuktu. Çanakkale çok güzel.

Çanakkle'de şehitlerin mezarına giderken bir mezarda birden fazla şehit görünce çok duygulandım. Biz şehitlerin hiçbir zaman ölmeyeceğini biliyoruz. Bütün şehitlere Allah'tan rahmet diliyorum.

Ben böyle güzel bir gün geçirmedim. Bugün şehitleri ziyaret ettim. Asında kim olduğumuzu öğrendim.

Bu geziden çok hoşlandım.  İlk kez uçağa bindim ve denizi ilk kez gördüm. Şehitlere Fatiha okudum. Diyarbakırlı şehitlerimizi gördüm. Allah herkesten razı olsun. Tüm milletvekillerimizden ve başbakanımızdan..

Çanakkale'ye geldiğim için çok mutluyum. Bir kez daha gelmek isterim. Ben oraya gittiğimde gözlerimden yaş geldi. Memleketimizden her yerden şehit var. Allah nasip ederse inşallah biz de bu topraklar için şehit oluruz. Amin

Doğrusunu söylemek gerekirse Çanakkale'de milletvekillerini ve valiliği görünce çok şaşırdım. Uçağa binmek beni çok mutlu etti. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Başbakanımızın bize tanıdığı şansla Diyabakır daha da güzelleşecek.

Bu gezi şehir dışına çıkmamızı sağladı. Şehit olan büyüklerimizi gördük. Mezarlıkları gördüm. Her şehirden her yerden şehit vardı. Şimdi ise herkes birbirine düşman.

Merhaba ben lise mezunuyum. Bu gezide kimin emeği varsa herkesten Allah razı olsun. Bugün bu geziye her kim katıldıysa bugün evine gittiğinde uyursa vicdanı yoktur. Ey torunlarımız ne haldesiniz siz beraber rahat yaşayasınız diye biz ölmedik mi? Sana diyorum Diyarbakırlı Mehmet; İstanbullu Hakan.  Hani birliğimiz hani kardeşliğimiz. Şimdi soruyorum ne zaman sarılacağız. Ne zaman kardeşlerimizi hatırlayacağız. Ne zaman bugün bir genç öldü. Bu vatanın bir evladı öldü derse kardeş olacağız."

ŞEHİTLİKLER BİZİM ANITLARIMIZDIR

Sizlere ilk defa Diyarbakır'ın dışına çıkmış; denizi görmüş çocukların mektuplarını okudum. Çanakkale şehitlerini gören çocukların temiz, saf hissiyatlarını nasıl anlattıklarını gördük. Şehitliklerimiz bizim anıtlarımızdır. Bizim aydınlık istikbalimizdir.

İşte Türkiye'de her çocuğa böyle ulaşmalıyız. Bu çocukların hayatları değişecek.  Terör örgütünün ve sorumsuz siyasetçilerin yaptığı işler, bu şehitlikleri görünce değişecek. Bu etkinliklerin çoğaltılmasını istiyorum. Biz bu işe yüreğimizi koyduk. 2023'e kardeşlikle yürüyeceğiz.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
mustafa akçam
08 Mart 2013 Cuma 22:20
adaylarımız bunlar olsun
akp feke belediye başkan adayı burhan şengün , belediye encümenliğine 1. sıra arif ışık ekip olarak bunları aday olmasını istiyoruz il başkanımızdan destek bekliyoruz..
FEKELİ CEMİL
07 Mart 2013 Perşembe 17:35
.
AKP FEKE 1. SIRA ENCÜMEN ADAYI ARİF IŞIK OLMASINI İSTİYORUZ TAPAN BÖLGESİNDEN 1000 1200 KADAR OY CIKARACAK KAPASİTEDE İL BAŞKANININ DİKKATİNE SESİMİZİ LÜTFEN DUYURUN
gerçek teşkilatçı
21 Şubat 2013 Perşembe 20:36
çıkarcı akpli
bazıları gercek degıl bu kadar cıkan oyun, bu ülkeyi sattılar yediler. bunun hesabı sorulacak..
Diğer Haberler
 • Devlet Bahçeli ifadeye çağrıldı13 Temmuz 2016 Çarşamba 11:03
 • Mustafa Sarıgül hastaneye kaldırıldı06 Temmuz 2016 Çarşamba 12:19
 • Uyuşturucu operasyonu HDP'yi rahatsız etti02 Temmuz 2016 Cumartesi 21:19
 • 'Türkiye nereye gidiyor' tedirginliği!28 Haziran 2016 Salı 14:00
 • Başbakan'dan Rusya açıklaması: Gerekirse tazminat vereceğiz28 Haziran 2016 Salı 09:59
 • Başbakan Binali Yıldırım'dan İsrail açıklaması27 Haziran 2016 Pazartesi 15:57
 • 5 soruda MHP'deki kurultay krizi26 Haziran 2016 Pazar 12:33
 • Adana'dan Bahçeli'ye açık destek23 Haziran 2016 Perşembe 16:16
 • Sözlü'ye iade-i ziyaret23 Haziran 2016 Perşembe 16:02
 • Yılmaz: Paralel üçgen tanımam!23 Haziran 2016 Perşembe 11:50
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Adana Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Yazılımı: CM Bilişim