• BIST 109.062
 • Altın 144,715
 • Dolar 3,4964
 • Euro 4,1185
 • Adana : 31 °C
 • İzmir : 27 °C
 • Ankara : 22 °C

Toplam 10 ton Uyuşturucu Madde

21.03.2013 11:02
Toplam 10 ton Uyuşturucu Madde
Sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda 2012 yılı içerisinde yaklaşık 10 ton uyuşturucu madde ele geçirildi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şubesi’nin ev sahipliğini yaptığı geleneksel kaynaşma toplantısına “Emniyetin Faaliyetleri” konusuyla Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki GÜRKAN katıldı.

Askon Adana Şubesinde yapılan toplantıda Askon Adana Şube Başkanı Sayın Recep ÇALIŞKAN , programa katılan Emniyet Teşkilatına ve Askon üyelerine teşekkürlerini iletti. Ayıca ÇALIŞKAN, “Askon Adana şubesi olarak bu tür faaliyetlerin Adana’mız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek sözü emniyet teşkilatının faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapmak üzere Adana İl Emniyet Müdürü Sayın Ahmet Zeki GÜRKAN ’a verdi.

Adana İl Emniyet Müdürü Sayın Ahmet Zeki GÜRKAN konuşmasında, “Siz değerli işadamlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken, Adana’mızın, güvenlik ile ilgili sorunların tespitine ve çözüm yollarının üretilmesine katkıda bulunmak adına bu ve benzeri birlikteliklerin, daha sonra paylaşacağımız mutlulukların ilk adımı olmasını dilerim” dedi ve bazı değerlendirmelerde bulundu:

“Üye işletmelerinizin ve ülkemizin rekabet gücünü arttırarak, haksızlıkların giderilmesi ve iktisadi hayatın ahlaki temelde şekillenmesine katkıda bulunarak, üyelerinin kurumsal alt yapılarını güçlendiren, işbirliği alanları ve projeler üreten, yerel ve global ekonomik gelişmeleri analiz eden, ekonomide ahlak ilkelerini öncelikleri arasına alan etkin bir kuruluş olarak gurur kaynağımız olduğunuzu belirtmek isterim.

Ülkemizin daha demokratik ve özgürlükçü bir anayasal düzene kavuşması için göstermiş olduğunuz hassasiyetle, TBMM Başkanı Sayın Cemil ÇİÇEK’e sunduğunuz Anayasa Taslağı, kuşkusuz kamuoyunun hassasiyetlerini yansıtan bir çalışma olmuştur. Bu anlamda ASKON’un duyarlılığı ve sorunlara çözüm arayışında olması tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek teşkil edeceği inancını taşıyoruz. Ayrıca derneğiniz ASKON ‘un Gürcistan’da 52 işadamı ile yaptığı ekonomik çalışmaların, iki ülke arasındaki iş ve dostluk ilişkilerine sağladığı katkıları unutmamak gerekir.

Ecdadımız Osmanlı’nın hüküm sürdüğü her yerde uyguladığı adaletli yönetim biçimi ve bıraktığı kültür mirasından, bugün o topraklarda nasıl övgüyle söz ediliyorsa, kar payı hariç hiçbir değere önem vermeyen global sermayenin hüküm sürdüğü bu piyasada, milli ve manevi değerlere sahip çıkarak yapacağınız ticari hamlelerle, tüm dünyada ülkemizden övgüyle söz edilmesini sağlayacağınızdan şüphemiz yoktur.Güvenlik var ise yatırım ve üretim olur, aksi takdirde üretimden bahsetmek mümkün değildir. Teşkilatımızın görev alanı olan güvenlik, toplum hayatında vazgeçilmez unsurlardan birisidir. Güvenliğin olmadığı yerde toplumsal hayatı sürdürebilmek ve hizmet üretmek mümkün değildir.

Yasadışı oluşumların ve terör örgütlerinin insan kaynaklarını, eğitimsiz ve işsiz insanlar oluşturmaktadır. Ülkemize yapılan güçlü yatırımlar ile oluşan istihdam neticesinde, istismar ettiği konulardan önemli biri daha elinden alınan ve taban kaybeden terör örgütleri bu yatırımlardan oldukça rahatsızlık duymaktadır. Yürütülen güvenlik çalışmaları ve ilimize yapılan yatırımlar sayesinde, terör örgütlerinin Adana’nın güvenli ortamına zarar vermesi engellenmiş ve bu güvenli ortamı gören her sektörden yatırımcı için ilimiz bir cazibe merkezi olmuştur.

2013 yılı SODES programına sunulan ‘Gönül Kervanı’ isimli projede; 2011 yılında terör olaylarına karışan ve hakkında Çocuk Şube Müdürlüğünce işlem yapılan 200 çocuk, proje ortağı kurumlar olan; Milli Eğitim Müdürlüğü, Baro, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, İŞKUR, Müftülük ve Sağlık Müdürlüğü ile birlikte evlerinde ziyaret edilmekte, aile bireylerinin iş, okul, meslek kursu, madde bağımlılığı gibi durumları incelenmektedir. Projede, okula gitmeyen çocukların okula kazandırılması, işsiz ve meslek kursu ihtiyacı olanların yerleştirilmesi gibi önemli çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Uygulanan sosyal projeler kapsamında Müdürlüğümüz tarafından 2010 yılından günümüze kadar Sayın Valimizin himayelerinde yürütülen 48 projede, 148.830 kişiye ulaşılmıştır.

Uyuşturucu satış ve kullanımının yarattığı sağlık sorunlarının önlenmesi, vergi kayıplarının önüne geçilmesi ve kaçakçılık yoluyla haksız kazanç elde edilmesinin engellenmesi amacıyla vatandaşlarımızın da desteğiyle ilimizde gerçekleştirilen başarılı operasyonlar neticesinde, ülkemize maddi manevi zarar veren suç örgütlerine büyük darbeler vurulmuştur. Sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda 2012 yılı içerisinde yaklaşık 10 ton uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. 2013 yılından günümüze kadar gerçekleştirilen operasyonlarla zehir tacirlerine geçit verilmemesi emniyet personelim adına gurur verici bir neticedir. Gerek uyuşturucu madde ele geçirmede, gerekse çeteler ve yolsuzlukla mücadelede ilimiz, başarı seviyesini üst düzeye çıkarmıştır.

Madde bağımlısı gençlere yönelik olarak hazırlanan “Geleceğimiz 20 Genç” projesi hayata geçirilerek kullanıcı bireylerle günün çoğunu birlikte geçiren yaşam koçu polislerimiz, büyük uğraşları ve gösterdikleri özverili çalışmaların sonunda 20 bağımlıdan 16’sının uyuşturucu madde kullanımını bırakmalarını sağlamıştır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin karartılmaya çalışılan hayatlarına uzattığımız eller ileriye dönük çalışmalarımızın umut ışığı olmuştur.

Okul kantinlerinde ve çevresindeki parklarda uyuşturucu madde kullanımı ve satışı ile ilgili olarak Müdürlüğümüz görevlilerince gerçekleştirilen kontrollerde herhangi bir suç unsuruna rastlanılmamış olması bizleri sevindirmiştir. Benzer uygulamalar ilerleyen süreçte de devam edecektir.

Emniyet Müdürlüğümüz olarak, sizlerden aldığımız destek ve yenilikçi bir hizmet anlayışıyla görevimizi sürdürmekteyiz. Suçla mücadele odaklı sürdürülen yaklaşımlara paralel olarak, görev alan güven timlerimiz, halkın içinde, halktan birisi gibi hizmet vermektedir. Simitçi, boyacı ya da dondurmacı olarak insanların içinde görev yapan güven timlerimiz, ilimizde huzur ve güvenin sağlanması, işlenen suçlara anında müdahale etmek adına en büyük yardımcılarımızdır. Önleme faaliyetleri en üst seviyede yapılmakla birlikte, meydana gelen olaylara dar bölge uygulamaları sayesinde, hemen el koyulmakta ve tüm ihtimaller düşünülerek yapılan çalışmalar neticesinde, suçlular çok kısa zamanda suç aletleri ile birlikte yakalanmaktadır.

Vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte huzur ve güven içerisinde spor müsabakalarını seyretmeleri için her türlü tedbir alınmaktadır. Sporda şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalarda, yasal mevzuatta olmamakla birlikle Sayın Valimizin himayelerinde ilimizde başlatılan “ Stada Girişte Alkol Kontrolü” uygulaması kamuoyunun büyük desteğini almıştır. 6222 sayılı Şiddet Ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da bu yönde mevzuat değişikliği yapılmasının uygun alacağı değerlendirilmektedir

Kurumlar arası işbirliği ve yapılan altyapı ve sinyalizasyon çalışmaları ile birlikte, trafik eğitiminin de hem personeli hem de vatandaşı eğitmek anlamında yaygın bir şekilde verilmesi neticesinde, ilimizdeki trafik sorununun asgari seviyeye ineceği ve bunun insan işgücü, ekonomik ve sosyal hayata verdiği zararların ortadan kalkacağı düşüncesindeyiz. Trafikte temel prensibimiz, herkesin bir defa olsun empati kurabilmesidir. Bunu başarabilirsek; mağdur olma ile mağduriyete neden olma dengesini ayarlayabilirsek, daha güvenli bir trafik akışı kendiliğinden sağlanmış olacaktır.

Adana’mızda güvenlik hizmetini sunarken Mevlana’nın “Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.” deyişinden ilham alarak, Sayın Vali’mizin himayelerinde tüm kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde büyük bir özveri ile yarının Adana’sına daha kaliteli ve sürdürülebilir bir gelecek sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Sayın Ahmet Zeki GÜRKAN, “Adana Emniyet Müdürlüğü olarak, sayısı 8000’i bulan personelimle birlikte “Düşündüğümüz şeyler zamanla gerçeğe dönüşüyorsa, sadece gerçekleşmesini istediğimiz şeyleri düşünmemiz akıllıca olur.” sözünden ilham alarak kentimizin huzuru, milletimizin mutluluğu için, gereken bütün tedbirleri alarak gece gündüz demeden çalışacağımızı yineliyor, konuşmama son verirken hepinize saygılar sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Emniyet teşkilatımıza ,yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini ileten Askon Adana şube başkanı Recep ÇALIŞKAN ,Emniyet teşkilatımızın bu başarılı çalışmalarının Adana’mız ve Türkiye ‘miz için mutlu,huzurlu ve hayırlı günler getirmesini temenni ederek günün anısına Sayın Ahmet Zeki GÜRKAN Bey’e bir plaket takdim etti.

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Necati Şaşmaz da Taksim'de demokrasi nöbetinde21 Temmuz 2016 Perşembe 10:05
 • Adana darbeye karşı tek yumruk oldu21 Temmuz 2016 Perşembe 06:00
 • Büyükşehir projelerine ÇÜ’den teknik destek20 Temmuz 2016 Çarşamba 15:27
 • Adana Demirspor'da toplu imza20 Temmuz 2016 Çarşamba 15:24
 • Demokrasi darbeyi yener ve önler20 Temmuz 2016 Çarşamba 09:31
 • Darbe şehidi polis memuru toprağa verildi19 Temmuz 2016 Salı 20:00
 • 4 pilot adliyeye sevk edildi16 Temmuz 2016 Cumartesi 15:11
 • Halk, darbe girişimindeki askerleri polise teslim ediyor16 Temmuz 2016 Cumartesi 02:16
 • Bahçeli'den Hükümete tam destek16 Temmuz 2016 Cumartesi 01:05
 • Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tazminat ödeyecek14 Temmuz 2016 Perşembe 19:00
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Adana Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Yazılımı: CM Bilişim